Projekt tarasu przy domu jednorodzinnym

Istniejący niewielki taras na działce leśnej powiększono tak, aby zmieściła się na nim letnia jadalnia, którą zadaszono konstrukcją drewnianą. Różnice terenu wykorzystano do budowy wyniesionych donic, w których posadzono trawy ozdobne. W jedną z donic wkomponowano fontannę ścienną z niewielkim zbiornikiem wodnym. Dużą powierzchnię tarasu urozmaicono drzewem “wyrastającym” z drewnianej nawierzchni.

Na życzenie inwestorów, w projekcie wykorzystano gatunki roślin mało wymagających i łatwych w uprawie, jednocześnie takich, które będą dobrze korespondowały z leśnym charakterem ogrodu oraz istniejącymi nasadzeniami. Wokół tarasu przeważają więc rośliny okrywowe, urozmaicone wyższym elementem – perowskią łobodolistną, kolorystycznie nawiązującą do istniejących nasadzeń z lawendy.

 

logonewgreen Projekt tarasu przy domu jednorodzinnymProjektant: Agata Zambrzycka
Firma: Newgreen.pl projektowanie ogrodów i terenów zieleni
www: newgreen.pl, e-mail: kontakt@newgreen.plinne artykuły z kategorii Projekty ogrodów (2 of 18 articles)
projekt ogrodu5


Budynek mieszkalny znajduje się w północnej części działki, zorientowany jest frontem na północ, natomiast taras znajduje się po stronie południowej. Zakres opracowania obejmuje wykonanie projektu ogrodu, który będzie sprzyjał wypoczynkowi i ...